Kolmapäev, juuli 17
Shadow

ISLAND vol1

Jah te lugesite õieti, ISLAND.
Kuid seekord enamuse aja üksi ja pikemalt kui niisama reis.
Eellugu
Kes on mind loomekanalitel jälginud, siis teab, et eelmine õppeaasta käisin ma ühe aasta täiendamas Tartu Kunstikoolis KUKU erialal. Kui suvel lõpetasime öeldi, et saame ikkagi osaleda Erasmus+ õpirändel. Tegelikult kui septembris see tähtaeg saabus ma aina mõtlesin ja seedisin ja tahtmine endale ükskord võtta see “oma aeg” sai võitu. Tegin portfoolio, CV ja motivatsioonikirja (inglise keeles kõik) ning saatsin teele. Minu pere õuduseks tuli siis positiivne tulemus ja minu kandidatuur toetati Islandile.

Gullkistan
Gullkistan on siis minu uueks elu- ja töökohaks järgnevad kaks kuud. Tegemist on siis kahe kohaliku kunstniku poolt loodud nö kunstnike kommuuniga. Tervest maailmast võivad inimesed rentida seal eluruumi ja stuudiopinda. Eesmärk ongi just see, et lülitad ennast ühiskonnast välja, et tegeleda ainult iseenda ja oma loominguga.
Olen vaadanud neid, kes seal käinud, nad on ikka igasugusest valdkonnast (kirjutajad, maalikunstnikud, fotograafid jne).

Eesmärk
Kes vähegi mind tunneb, siis teavad, et ma elan ja hingan oma loomingut. Enamus aega töötan ja liiga palju töötan, mis on tekitanud mulle suurepere emana olukorra, et pere-töö-kodu vahele ei mahu enam eneseareng. Ma vaatan juba viimased 2 aastat oma loomingut ja ma pole rahul. Tean ja tunnen, et suudan edasi areneda ning ei soovi samasuguseid loometulemusi 5 aasta pärast enam näha! Aga eelmine aasta koolis tuli juba välja minu suurim miinus…AEG. Ma ei oma aega, et istuda niisama maha, katsetada, visandada ja mõelda. Mis arengust sa siis ootad!?

Kui uudis välja tuli, siis kõigi esimene küsimus oli :”Mis lastest saab!?”
Kamoon, mis neist siis saab, neil on väga tubli ja hea isa, kes saab hakkama!
Mina muretsesin esimese asjana, mis saab minu küüntest 😉 Ja olen kuulnud viimased kuud ka lakkamatuid nalju kuidas tulen tagasi ülikarvasena 😀
Kellele tundus nii isekas ja nõme mu esmane mure, siis see on ainult seetõttu, et ma ei karda lahkuda, kuna tean, et pere saab hakkama!

Aga hoiatan ette, et mul jutt jookseb, seda saab lausa 2 kuud. Hakkan rääkima oma eesmärkidest, tulemustest, püüdlustest ja muidugi sellest maast, mida saan tänu nii pikale ajale õppida hästi tundma!

Seniks….

https://www.facebook.com/rolling.ou/videos/1529352997171666/

3 Comments

  • Kersti

    Kullakene see on suurepärane võimalus. Naudi, arene, nuta, naera ja kannata 🙂 ja kriitselda ja katseta. Ja sul on imeline pere, loomulikult saavad nad hakkama ja siiski igatsevad sind 🙂 Ja ma ootan ja loen su tegemistest huviga. Lugemiseni :*

    • Ülisuur tänu sulle. Olen siiamaani igalt maalt ja reisilt ammutanud uusi ja vajalikke oskusi ning ellusuhtumist, loodan ka seekord palju õppida aga ikkagi rõõmuga koju tulla 😀

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga