Neljapäev, mai 23
Shadow

Incredible INDIA vol.6

Täna on sattunud selline kehva päev, sest siin on kõik turud, muuseumid, templid jne kinni. Jätke see meelde, enamus esmaspäeviti kinni aga alati kontrollige enne (sest näiteks Taj Mahal on reedeti).
Eile metroos kodu rallides nägime kõrval istuva härrasmehe ajalehes reklaami veepargi kohta, kiirelt aadress kirja ja korteris uurisime edasi. Otsustasime siis sinna täna minna, et oleme ikka päikest ja ujumist ka siin maal saanud, sest tee ei saa seda, kui juhuslikult uhkemas hotellis pole, kus bassein. Kahjuks ostusu minek ja tagasitulek keeruliseks. Kõigepealt sõitsime oma pool tundi metrooliini lõppu, seal ühes normaalses söögikohas kohe kaks kena kutti aitasid meid, et takso tellida. Keeruliseks ei teinud asja see, et see üle 20km eemal vaid see, et see teine osariik ja takso ei saa sinna otse sõita. Aga kui “takso” tuli selgus, et see selline eraauto, et ei peaks siis maksma makse. Vahet polnud kohale sai.

Drizzlingland oli siis selline, noh eks nende standarditele vastav aga omamoodi asi. Teadsime ette, et ujuma ja päevitama siin ei saa….kujutate ette, üle 40C kuuma ja ei saa neid asju tegema. Seetõttu ei võtnud me ka ujumis asju. Kohapeal sai rentida kõike….Ojaa, see oli vaatamine omaette. Oleme ju maal, kus ei ole loomulik ja viisakas isegi turistil (naine)  käia paljaste õlgade ja ülalt põlve asjadega. Sain nagu teised naised selga omamoodi kostüümi 😛

DSC01196

Selline naljakas hästi veniv pidzjaama tüüpi asi :D. Muideks kohalikud jätsid aluspesu sinna alla, ma ka siis. Olime suur vaatamisväärsus seal, sest see on kohalike asi kuskil linnast väljas, mitte koht kuhu turistid satuks. Niikui seisma jäime tuldi kohe rääkima jne. Mõned kaadrid ka (kodukal näete ka). Naised on siis kõik kaetud ja isegi osad mehed jätavad pluusid-särgid selga.

DSC01197 DSC01200

Äge oli vihma disko, kus vali muusika käis ja tegelikult oli seal koguaeg rahvast palju. Lahe oli vaadata neid….väike kaader ka teile

Tagasi saamine oli keeruline, ega seal lähedal polnud taksosid ega asju, kargasime selle koha bossi juurde ja natuke istumist tema kabinetis ja tellitigi takso 😀 Kõik aina küsivad, et kus kohast me oleme pärit? Vastame, et euroopas ja kui küsivad täpsemalt, ütleme Eesti. Enamasti nad ei tea aga täna see suur boss ütles “Ahaa, Tallinn!” Selgus, et tema sõber võttis Eestis naise 🙂
Kui me midagi siin oleme tunda saanud, siis kui pole äri tegija, siis tegelikkuses on inimesed ülisõbralikud ja abivalmis. Kas sina kõnniks turisti juurde kui näed, et ta nagu oleks hädas ja otsib!?!?

Näitan veel elamistingimusi ja räpasust. Ma ei ütleks, et KÕIK on räpane, lihtsalt meie maaga võrreldes on seda liiga palju ja igal sammul. Näiteks arusaamatu on, et kui neil on täielik kriis puhta veega, me ei tohi seda isegi kraanist juua ja hambaidki ei pese sellega, siis miks visatakse kõik enamasti kraavidesse ja jõkke? Nad loodavad, et vihmade tulles kui vesi tõuseb see uhutakse silma alt ära….uhutakse jah aga…

DSC01189 DSC01192 DSC01214 DSC01215 DSC01204 DSC01210

Nagu näete siis, on elamistingimused ülierinevad! Palju elab veel tänavatel, hurtsikutes ja telgikestes, siis on sellised lipi-lapimajad ja nagu eelmine kord näitasin siis üritatakse rajada kõige selle keskele ka uusi ja ägedaid pilvelõhkujaid, aga noh nagu näha siis niikui sisse kolitud muutub maja. Sellist pidevalt korras ja head eluolu saab ainult väga jõukas lubada endale.

Huhh homme on siis jäänud viimane täispikk päev kuhu tahame kolm asja mahutada sest ülehomme on vaja kindluse mõttes varem lennujaama saada. Selle eest on juba hoiatatud, et seal võib chek-in 3-4h võtta …parem karta kui kahetseda.

Tegelt on koduigatsus juba suur, tunnen vähemalt ise, et juba väsin. Igatsen lapsi, meie eluolu ja ennekõige sööki…krt niipea ei hakka ma jogurti ja kartuli üle vinguma 😉 Ja kuigi Härra G seda ei soovi kuulda, siis tegelikult ka, mul on külm! Õues on ainult 32C, pole ime külma tunda, kui 4 päeva saime kõvasti üle 40C, rohkem kui kümne kraadine muutus annab tunda. Ahjaa, siin ei olegi koguaeg nii palav….neil pidi ka ühekohaliste numbrite peale temperatuur langema talvel!

2 Comments

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga