Neljapäev, mai 23
Shadow

Hong Kong vol.1

IMG_20160302_113151 (1)Ja olemegi jälle lennus, seekord isegi kaugemal kui eelmine kord 🙂 Mõni kuu enne kui India reis tegelikkuseks sai, ootasid meid juba HKG piletid. Härra G käis 5a tagasi siin ja tema jättis endast tükikese siia. Miks muidu ta viimased 5 aastat aina ootas ja otsis head lennu pakkumist.
Igas tahes 1.  märtsil kui Eestisse saabus imeline härmas puudega talv. Istusime meie Tallinnast lennukile ja lendasime midagi uut kogema kaugele 🙂

Ümberistumine Frankfurtis ja meie lennuk Airbus A380 on hetkel maailma suurim reisilennuk ja lennujaama aknast oli teda isegi hirmutav vaadata…IMG_20160301_195438 (1)

Kahekordne suur lennuk, mille õhkutõus oli ikka elamus omaette. Sõitsime vist HK-i 11h, parasjagu istme maitse saime suhu 😉 Ajavahe on 6h, seega kohaliku aja järgi saime lennukist alles päeval 4 ajal. Siin enamus liiklust on metroos. Vahemaad on ikka meeletud. Ma olin ka valmis, et hästi palju rahvast ja India tüüpi trügimine aga alguses oli nii vähe inimesi, et arvasin juba eksivat….aga mitte kauaks.DSC02133 Korraga oli metroo rahvast meeletult täis, pikad koridorid, rongid ja eskalaatorid. Muideks kui me kujutame ette neid pidevalt kandmas neid maske, siis lennukis meie lähedal oli üks ja siin kohapeal on mõni üksik ainult.
Teistele  muidugi oli suureks naljaks see, et mina olen seltskonnas lühike ja et ma sobin siia liikuma. Ma kadusin ka pidevalt ära “omapikkuste” vahele. Tegelikult polnud ma üldse nende pikkune, pigem isegi lühem.
Riides käivad nad väga hästi, lapsi on nunnu vaadata, me ju Eesti vaatame aina aliexpresside jne pealt ägedaid riideid ja neil on need ju seljas 😉

Metroos ekslesime kõvasti üle tunni ja polnud taevast ning värsket õhku saanud Eestist saati.DSC02138

Kui metroost väljusime jõudis ka minule kohale, et kus me oleme. Peatuse lähedal on meie korter ja nagu ka Indias, soovitame me rentida korter ja elada, ostelda sööke, asju jne. See on turvalisem kui seljakotirännak ja saate täpselt aru, et mis elu need inimesed siin elavad! Majad on ülikõrged, ma ei suuda oma emotsiooni edastada, et kui kõrged lausa, täis imepisikesi kortereid, tänavad parasjagu räämas ja palju inimesi ning autosid.
Need värvilised sildid, oi neid on palju ja välguvad 🙂

Vaade meie korteri aknast.DSC02142

Oleme 7 korrusel, koridorid on kitsad aga korterid veelgi väiksemad. Aga ei kurda, eesmärk on ainult siin magada ja ta on puhas 🙂

Me ründasime kohe tänavatele kondama, maad uurima ja sööki jahtima. Sattusime kohe ühe suurema marketi peale ka ja nagu ka meie maja ees väiksem market, siis saime aru, et alles hakkavad kogunema…elu keeb siin öösel.

DSC02144

Oleme eelmisest reisit õppinud, et söögikoht kus on palju kohalikke on kvaliteetne ja odav. Tänaval tõmmati kohe sööma ja selles mõnusas ilmas (võrreldes millest tulime) nautisime õhtuses HK-s: suitsu, kanalisatsiooni, ahvatlevate söögilõhnade, jutuvada ja lärmi sees imelisi sööke.

DSC02149

Tuleb meelde jätta, et nagu ka meil sellise maa toitu tellides, tuleb ettevaatlik olla kogustega! Aga millised maitsed….mmm

Leia 10 erinevust

DSC02153

DSC02154

Naljakas oli vaadata, kui äge äritegevus oli…üks pani sind istuma, teine tuli menüüga, kolmas tõi teiselt poolt tänavat õlut ja neljas teenindas. Aga üks käre muti kargas kohale ja peale vaadates arvutas meie söögid mustade taldrikute pealt ja näitas summa.
Ütlen siinkohal kohe ära, et rumalal Eestlasel on jäänud ekslik mulje, et siin on odav. Söömine on tegelikkuses ka suhteliselt kallis aga no olgem ausad, hetkel ka oma hinda väärt. Minu unistus proovida mingeid krabisid jne jääb unistuseks, sest selline lahmakas oleks maksnud u 120€

Nüüd tuttu, sellisest ajavahest ja värske õhu puudusest on meie kell täiesti segi ja kohalike kombel uinume parem 🙂
Homme vaatame mis hakkame järjest plaani võtma ja kuuleme 24h pärast uuesti 🙂

3 Comments

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga