Neljapäev, mai 23
Shadow

Incredible INDIA vol.4

DSC01097-001

Hello-hello ja käisimegi oma reisi peamises sihtpunktis! Pole ime, et seda pannakse maailmaimede hulka, sest ta on ka seda.
Alustame otsast peale, Meie ööbimiskohas on reklaam, et saab autoga sinna minna, sest Agra asub 3h sõidu kaugusel Delhist ja rongivõimalus on suht keeruline. Hommikul kell 06.00 oli auto maja ees (meie Eesti ajas siis oli kell alles 02.30 öösel ;)). Väga hästi inglise keelt kõnelev vanem autojuht. Agra ise on hullemas seisus kui Delhi, see räpasus ja vaesus, samas kõrval on megauhked hotellid. Sujuvalt suruti peale giid, õnneks polnud ta kallis, selline kena noormees, kes siis viis ja rääkis ajalugu ja kõike. Uskuge mind, niisama sinna kondama on suht mõtetu minna, kui ei saa aru, mida vaatad. Ma ei hakka teile Taj Mahali ajalugu ümber rääkima, vihjeks ainult see, et see kõik on ühe naise austuseks! Autos pärast räägiti nalja, et üks turistipaar oli samamoodi hakanud, et naine küsib mehelt:”miks sa mulle sellist ei ehita?” ja mees vastab:” sünnita mulle enne 14 last!” 😀
Küsisin oma mehelt sama ja sain täpselt sama vastuse!
Aga pikk jutt jama jutt, mõned kaadrid.

Selline on Taj Mahali esimene ja peavärav, mille taga hoovis ongi see valge iludus.

DSC01083-001

Vaade värava poole teiselt poolt koos pargiga

DSC01105-001

Valget iludust ma juba alguses näitasin, see on kaetud täiesti hämmastavate marmormosaiikidega ja kuna kogu see maja on marmorist, siis vastavalt ilmaoludele-valgusele ta värvus mängib. Need erinevad kivimid millega mosaiigid tehtud on toodud tervest maailmast….üks isegi Belgiast!

DSC01103-001

Rääkimata mosaiigist on kõik mustrid ja lilled koonel välja tahutud, need olid suured, keerulised ja hämmastavad!

DSC01104-001

Sealt edasi liikusime kõrvale, kus on Agra Fort. Lühidalt see on siis Sultani poolt ehitatud kindlus, see sama, kes oma naisele tegi Taj Mahali. Kuna seda kindlust on tabanud sama nõme saatus nagu meil paljusi asju, et inimesed krt kraabivad oma nimesid ja lauseid pinnale, siis selle hävitamise tõttu on suurem oma kindlusest sõjaväe alluvusse antud, kes seda säilitab. Jälle täiesti hämmastav koht, kus me ka siis nägime inimkäe õudusi kahjuks.
Sisenemise värav

DSC01127-001

DSC01141-001 DSC01143-001 DSC01130-001DSC01131-001

Nagu öeldud, saavad kõik siin kellegi käest lisaraha, kui meiesuguseid lolle turiste veetakse kuhugi….no lasime siis korra ja see oli midagi täiesti omasugust. Põlvkondi sama perekonna käes olev marmormosaiigi firmake. Algul näitab kuidas see kõik tehakse ja kui oled mõistnud, et kui äge ja võimas see on siis raske poest lahkuda.

DSC01117-001

DSC01122-001 DSC01116-001 DSC01112-001

DSC01121-001

Eri värvid on erinevad kivimid või merikarp ja mõõdult väiksemad kui riisitera kohati, kõik lihvitakse käsitsi!
Näiteks poes see valge-siniste lilledega laud on ainult 9000€ koos Eestisse kohale saatmisega aga seda tehti kahekesi aasta otsa. …koosneb 32 tuhandest tükist! Vaade poest seest ka…ilu oli hinge mattev.

DSC01124-001

Kuna kahjuks me alustasime tänast reisi sellega, et Härra G jäi haigeks, siis olin ma täna eriti kuri nende “töötubade” suhtes, nad tahtsid meid vedada veel kivigraveerimise ja vaiba kotta. Põrutasin EI ja hakkaski kodu sõit.
Poolel teel nägime, kuidas tuli vastu hall sein…

2015-06-12 13.28.08

Tegemist siis tolmutormiga, mis ei lõppenudki. Isegi autod jäid mingi hetk seisma ja edasi sõideti ohutuledega juba. See hall ei lõppenudki, lihtsalt jätkus sellise väikese vihmaga, mis meid kodu ukseni saatis. Muideks vähemalt minu jaoks oli nüüd õues isegi külm. Härra G kiitis just temperatuuri 😉

Kuigi ma alles teen ja kogun riiete teema kohta pilte, siis teile näiteks üks kaader. Täna kogesin siis õpuks mina ka seda, et kohalikud soovisid teha valge naisega pilti. Hullult kiitsid mu riietust ja kiskusid vahel kogu seltskonda või suguvõsa pildile 😀 Päris edev tunne oli 😉

DSC01139-001

Lähen lohutan nüüd haiget. Tunnistan, et söömine hakkab nüüd väikeseks mureks muutuma, sest kõik on vürtsikas ja vaheldust nagu pole. Autojuht arvas, et arbuus tegi kalli kõhule liiga 🙁

1 Comment

  • Hämmastav! Mulle see peavärav meeldib esimesel pilgul rohkemgi! 🙂 Aga oma silmaga näha on kindlasti hoopis midagi muud kui pilte vaadata.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga