Kolmapäev, aprill 24
Shadow

Horvaatia 2022, vol.4 Bosnia ja Hertsegoviina

Eelmine kord lõuna Horvaatias olles kasutasime võimalust ja käisime Montenegros ning Bosnia ja Hertsegoviinas. Praegu kaarti vaadates ei olnud ka seekord see maa eriti kaugel. Kiitsime reisikaaslastele selle kohe üles oma natukene erineva maastiku ja odavate hindadega ja sättisime sõidu üle piiri. Kuigi meile isiklikult on piisanud kasvõi linnukese kinnitamisest mingi maa piiri ületamisel, siis seekord oli M tubli ja leidis meile ühe vaatamisväärsuse.
Seal käimise teeb keeruliseks see, et tuleb välja lülitada andmeside, muidu maksad ennast pärast lolliks. Kui mingi sihtpunkti leiad enne, siis tuleb kaart salvestada. Teelt kõrvale eksled oled omapäi.


Sõites sinna tegime söögipausi Una jõe ääres.

Kui te satute Bihać’i kanti, siis tee ääres on mitu söögikohta, mis pakuvad kaldas söömist ja ka võimalust minna selle sama söögiga paadi peale ja siis nad viivad kärestikku vaatama. Una jõgi on klaas selge veega. Kõik kalad ja taimestik on näha. Põhja sügavust on raiske isegi aimata, „parvepoisi“ ütles, et see on 7-8m. Lõpp peatus on Ripački Slap-kärestik.

Meie sihtpunkt Una rahvuspark loodi 29. mail 2008 Ülem-Una jõe, Krka ja Unaci jõgede ümber. See on Bosnia ja Hertsegoviina suurim rahvuspark. Pargi põhieesmärk on kaitsta rikkumata Una jõge ning selle kaudu kulgevaid lisajõgesid Krka ja Unac.
Ülikitsas kruusatee viib parki, kus on suur parkla ja siis saab seda võimsat kärestikulist juga juba imetleda, kulgedes mööda kallast viivat laudteed. Täiesti jõukohane käimine, me tassisime terve selle tee edasi-tagasi Bebe süles.

Igati väärt külastus, võtke kaasa ka piknikukorv või võike ka kohapeal osta, seal olid sööki, jäätist, juua ja suveniire. Muideks selles kohas on Horvaatiaga piir keset jõge. Kogu jõgi on sõites täis pikitud erinevaid pakkujaid ka ekstreemsemate veesõidu mõnu nautijatele.

Otsa päädis, siis väike shoppamine ja söömine Bihaćis. Jälle ei suuda olla mainimata suitsetamise teemat. Kui Horvaatias pole enam lubatud siseruumides, siis seal on nagu lapsepõlve (halb) mälestus, ostukeskused, poed, söögikohad jne. Kõik on läbi imbunud sellest haisust…väkkk!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga